← všechny volné pozice

Hledáme UX designerku nebo designera

Do našeho týmu v Praze nebo v Brně hledáme UX designera nebo designerku. Nabízíme možnost denně vylepšovat dva až tři z našich projektů a také příležitost ovlivnit, jak funguje celý designový tým.

Popis pracovní pozice

Co děláme?

Tvoříme customer experience. Služby, marketingové strategie, úspěšné značky, weby, e⁠-⁠shopy a další digitální kanály tak, aby klientům vydělávaly a dlouhodobě plnily cíle. Jsme analytici, výzkumníci, designeři, marketéři, vývojáři a projektoví manažeři. Stavíme na datech a výzkumu, ne na domněnkách. Díky tomu má naše práce smysl pro klienty i pro nás.

„Proof & Reason jsem si vybral záměrně – chtěl jsem navrhovat služby a produkty, které jsou podložené daty a ne pocity. Chtěl jsem mít možnost pracovat na dlouhodobých projektech, postupně je iterovat a tvořit z nich nástroje, které lidé skutečně chtějí používat. Po necelém roce vidím, že jsem tady správně."

Michal Sobel

Lead designer & Brand strategist, v Proof & Reason víc než 2 roky

Pokud vás zajímá víc, máme profil i na Welcome to the Jungle. Najdete tam mimo jiné rozhovory s některými budoucími kolegy nebo se můžete podívat, jak to u nás vypadá.

Co vás u nás čeká?

V krátkosti – tvorba strategie, návrhy a testování digitálních projektů s velkým jménem nebo dopadem, ale také řešení komplexnějších problémů v celém designu služby.

Budete mít prostor:

  • komunikovat s klientem už od obchodní fáze a díky tomu poznat a do hloubky porozumět jeho podnikání,
  • analyzovat podnikání klienta a jeho konkurenci,
  • realizovat a vyhodnocovat uživatelský výzkum,
  • navrhovat řešení a následně ho testovat,
  • nastavovat a posouvat vizuální stránku projektů,
  • dohlížet na vývoj a implementaci vašich návrhů.

a společně s lead designerem nebo designerkou také:

  • definovat designový proces projektů,
  • definovat strategii pro redesign i rozvoj projektů nebo služby klienta.

Budete pracovat na dvou až třech projektech pro klienty ze segmentů B2C i B2B a zapojíte se taky do našich vlastních projektů.

Co očekáváme od vás?

Designeři jsou u nás spíš generalisté než specialisté. To ale neznamená, že musíte umět všechno. Každý z nás se zaměřuje na různé fáze designového procesu, dokáže být ale parťákem pro celý designový proces. Důležité je, že:

  • zvládnete řešit různorodé problémy, které nemusí mít jednoznačné řešení,
  • umíte dotáhnout prototypy do finální grafické podoby,
  • máte alespoň základní zkušenosti s tvorbou informační architektury a UX writingem,
  • rozhodujete se na základě dat,
  • aktivně sbíráte feedback od týmu a klienta,
  • svoje rozhodnutí dokážete obhájit před týmem i klientem,
  • chcete se aktivně posouvat a rozvíjet se,
  • na design se díváte nejen z pohledu uživatelů, ale také z pohledu byznysu.

Co za to?

V první řadě:

  • odpovídající odměnu – měsíční mzdu 50 000–80 000 Kč,
  • pracovní úvazek dle dohody – zaměstnanecký poměr nebo práci na živnostenský list,
  • kanceláře v centru Prahy (kousek od nám. I. P. Pavlova) nebo Brna (u Lužánek),
  • pracovní dobu dle vašich preferencí a home office kdykoliv potřebujete,
  • notebook a další potřebné vybavení dle vašeho výběru.

A k tomu navíc:

  • spolehlivý tým projektových manažerů, který bude vaší pravou rukou při komunikaci s klientem a zajistí, aby vás nikdo nenaháněl po nocích nebo víkendech,
  • přátelský kolektiv a tým, ve kterém budete mít k ruce jedenáct designérek, designérů a analytiků, kteří s vámi budou sdílet své know⁠-⁠how a rádi vám dají zpětnou vazbu,
  • pravidelné týmové meetupy a firemní teambuildingy,
  • prostor pro vzdělávání a růst – máme velkou knihovnu a spoustu dalších vzdělávacích zdrojů včetně našich vlastních dokumentů,
  • placené konference a kurzy – zaplatíme vám konference a kurzy, které vás posunou dál a budete mít příležitost navázat kontakty se skvělými lidmi.
„Když jsem se hlásil na pozici UX designéra ve firmě, která se chlubí skvělým UX týmem, byl jsem z toho celkem nervozní. Nakonec to bylo moje nejlepší rozhodnutí za posledních několik let. Být obklopenej takovýmhle týmem profíků je naprosto fantastický. A tobě můžu slíbit, že udělám všechno pro to, aby ses tu cítil/cítila stejně dobře jako já – budeš růst, učit se a dělat na projektech co tě budou bavit."

Přemek Kachlík

UX/UI designer, v Proof & Reason druhým rokem

Zaujali jsme vás? Skvěle!

Napište nám na prace@proofreason.com nebo rovnou vyplňte formulář. Nezapomeňte odkázat na svoje portfolio nebo připojit ukázky svoji práce přímo v e-mailu. Zajímají nás hlavně weby a aplikace, ale uvítáme i jakékoliv další ukázky vizuálního designu, na kterých jste v minulosti pracovali.

A když připojíte pár řádek o sobě, o projektech, na kterých jste pracovali a přidáte CV nebo odkaz na LinkedIn, bude to jedině plus.

Co bude následovat?

  1. 01

    naplánujeme si první setkání – potkáte se s Robinem a popovídáte si o svých zkušenostech, o roli, kterou hledáte a o Proof & Reason,

    Robin Janásek

    Head of Research & Design

  2. 02

    na druhém setkání se seznámíte s Michalem a jedním dalším členem týmu a podrobněji proberete vaše zkušenosti,

    Lead designer & Brand strategist

  3. 03

    v některých případech budeme po druhém setkání chtít vypracovat krátký úkol – bude v rozsahu maximálně jednoho dne a bude proplacený,

  4. 04

    nakonec dostanete konkrétní nabídku a domluvíme podmínky.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Do tří pracovních dní se vám ozveme

Martin Beňo